Ako na biele zuby

Biele zuby sú symbolom úspechu a zdravia. Úsmev človeka s bielymi zubami je oveľa pohľadnejší ako ten so žltými zubami. Biele zuby zvýšia vašu celkovú krásu a príťažlivosť pre opačné pohlavie. Ako ich však dosiahnuť? Ako mať zuby biele čo najdlhšie a ako minimalizovať riziko ich opätovného zafarbovania po bielení zubov? V nasledujúcich riadkov si povieme ako na biele zuby jednoducho a účinne.

 

Rady ako udržať zuby biele

 

Naučte sa čistiť si zuby naozaj dôsledne. Neznamená to, že si ich máte drhnúť. Znamená to vyčistiť všetky priestory, aby sa nikde neusádzal zubný kameň a jeho baktérie. V medzizubných priestoroch sa tak budú ťažšie usádzať aj nové zafarbenia. Správna technika čistenia zubov je veľmi dôležitá.

Pravidelne navštevujte dentálnu hygieničku. Minimálne raz ročne, ale ideálne každý polrok.
Pred absolvovaním bieliacej kúry bieliacimi pásikmi Cougar si nechajte urobiť aj pieskovanie. Bieliaci gél tak bude lepšie penetrovať, bieliaci efekt bude lepší a rovnomernejší.

ako na biele zuby

Počas bieliacej kúry a aj pár dni po jej ukončení dodržiavajte bielu diétu. Viac o bielej diéte píšeme v inom článku na našom blogu.

Ak je to možné a vaše stravovacie návyky vám to dovolia, snažte sa vyhýbať farbiacim nápojom a potravinám aj mimo bieliacej kúry, čiže neustále. Čím viac budete dodržiavať bielu diétu, tým dlhšie budú zuby biele a na zuby sa nebudú v takej miere usádzať nové zafarbenia.

Ideálne je samozrejme nefajčiť, keďže fajčiarom sa zuby bielia všeobecne len veľmi ťažko a ak sa aj podarí dosiahnuť uspokojivý efekt, nemusí vydržať dlho.

Ak si niekedy doprajete silno farbiace potraviny, ako napríklad červená repa, alebo čučoriedky, umyte si po ich požití zuby. Nie ihneď. Vždy treba po jedle počkať aspoň 15-20, aby ste si po zuboch zbytočne neroznášali kefkou ovocné kyseliny. To isté môžete robiť aj po vypití kávy. Ak si zuby nemôžete umyť, aspoň si ich opláchnite vodou. Postačuje aj vypitie čistej vody s jemným prepláchnutím zubov vodou v ústach. Toto by mal byť váš samozrejmý zvyk po zjedení farbiacej potraviny alebo vypití farbiaceho nápoja. Vypiť pohár vody je základ.

 

Kvalitná ústna hygiena je dôležitá

 

Používajte zubnú niť, medzizubnú kefku a aspoň raz týždenne si zuby dôkladne vyčistite aj jednozväzkovou kefkou. Jej použitie treba ovládať. Zuby sa ňou nečistia rovnako ako bežnou kefkou. Ak si jej použitím nie ste istý, opýtajte sa vašej dentálnej hygieničky.

Používajte kvalitné zubné pasty. Každá zubná pasta by mala obsahovať fluoridy kvôli ochrane pred zubným kazom, alebo aspoň náhrady fluoridu. Pozor na dlhodobé používanie prírodných zubných pást. Neochránia vás pre zubným kazom. Keďže zuby chcete udržať dlho biele, je vhodné vyberať kvalitné značkové bieliace zubné pasty akými sú napríklad niektoré americké zubné pasty. Tie často výrazne prevyšujú svojou kvalitou a bieliacim účinkom bežne dostupné pasty u nás. Odpoveďou na otázku „Ako na biele zuby?“ nikdy nemá byť len nejaká bieliaca zubná pasta. Hlavne nie tie, ktoré bežne zakúpite v našich obchodoch. Je to len marketing. Bieliaci účinok od nich naozaj nečakajte.

Užívajte si biely úsmev, ktorý priťahuje pohľady a obdiv opačného pohlavia, čo najdlhšie. A keď sa vám už bude zdať po nejakom dlhšom čase, že je vhodné zuby znovu jemne a šetrne prebieliť, zakúpte si ďalšie balenie bieliacich pásikov Cougar so zľavou, ktorú obdržíte po vašom prvom nákupe.