Bieliace pásiky a bezpečnosť bielenia

Mnoho ľudí sa pri pomyslení na bielenie zubov opýta vždy najprv na to, či je to bezpečné. Alebo či to neškodí sklovine, prípadne dokonca či mu z toho nevypadajú zuby. Keďže nie každý musí byť odborník a vyznať sa v stomatológii, je normálne, že sa to ľudia pýtajú. Odpoveď je však úplne jednoduchá a jasná:

„Bielenie zubov overenými produktami na domáce bielenie je absolútne bezpečné ak sa dodrží návod na použitie a ak má človek zdravý chrup. Zuby budú po bieliacej kúre rovnako zdravé ako boli pred ňou.“

 

Rozoberme si tento medicínsky fakt aj podrobnejšie a povedzme si niečo o bezpečnosti bielenia zubov bieliacimi pásikmi na zuby.

 

„Bielenie zubov overenými produktami…“

Nie je jedno čím si bielite zuby. Niektorí ľudia totiž považujú za prostriedok na bielenie zubov dokonca aj niektoré potraviny či koreniny z kuchyne, ako napríklad sóda bikarbóna alebo napríklad citrónová šťava, či kokosové uhlie. Toto však nie sú vhodné alebo overené produkty na domáce bielenie zubov. Sú to internetové výmysly a doslova hlúposti. Len hlupák si bude škrabať jemnú sklovinu zubov a ďasná a následne aj zostupom ďasien odhalený jemný dentín kamienkami sódy bikarbóny. To isté platí aj o aplikovaní silnej kyseliny citrónovej z citrusového ovocia na sklovinu a o ďalších podobných „babských“ receptoch na domáce bielenie zubov. Podrobnejšie o týchto nebezpečných receptoch na bielenie zubov píšeme v inom článku na našom blogu.

Používať treba samozrejme len overené a kvalitné produkty. Ak chceme predísť poškodeniu chrupu, je to nutnosť. Vyberajte si vždy len značkové produkty overené časom a skutočnými (nie fejkovými) recenziami ľudí. Medzi takéto produkty patria napríklad aj bieliace pásiky Cougar. Konkurenčné produkty nebudeme menovať, ale na trhu sú aj iné podobne kvalitné produkty, ktoré vám nijako neublížia. Siahať by ste určite nemali po kadejakých novinkách, ktoré nikto nepozná, len nedávno prišli na trh a snažia sa vám nahovoriť, že tie fotky ľudí držiacich ich produkt na instagrame sú nejakým dôkazom účinku produktu a nie jednoduchou kúpenou fotkou za lacný šmejdový produkt poslaný zadarmo. Klasické čínske LED svetielka či náhubky sú typickým znakom týchto nízkonákladových, neúčinných a často dokonca aj pomerne nebezpečných produktov.

Zapamätajte si teda: Overená kvalita, značka a dohladateľná história produktu. To sú hlavné znaky bezpečného produktu na bielenie zubov.

 

„…ak sa dodrží návod na použitie…“

Produkty majú svoj návod na použitie a nie je tam len tak pre nič za nič. Konkrétne pri bieliacich pásikov Cougar DeLuxe je stanovená doba aplikácií na 30-60 minút. Pásiky sú pre zuby natoľko bezpečné a k chrupu jemné, že je tu dokonca možnosť vybrať si medzi kratšou alebo dlhšou dobou aplikácie. Ak máte zuby v poriadku a nechali by ste si pásiky na zubov trebárs aj oveľa dlhšie, bude to bez problémov. Bieliaci gél na povrchu pásikov sa totiž po určitom čase spotrebuje, resp. zneutralizuje. V najhoršom prípade budete možno po príliš dlhej aplikácii pociťovať chvíľkovú miernu zvýšenú citlivosť zubov. To je však neškodné a vytratí sa to veľmi rýchlo.

 

„…ak má človek zdravý chrup.“

Zuby by si mali bieliť samozrejme len ľudia, ktorí netrpia nejakými vážnejšími zdravotnými problémami chrupu. Medzi tieto patrí napríklad paradentóza, vysoká kazivosť zubov, neliečené zubné kazy, veľmi odhalené a citlivé zubné kŕčky a podobne. Títo pacienti by si mali najprv pred bielením najprv dať zdravie chrupu do poriadku a až potom sa zamýšľať nad estetickým skrášlením zubov v podobe bielenia zubov. Ak máte zuby zdravé, môžete bieliace pásiky Cougar bez problémov použiť.

 

Na konci bieliacej kúry pásikmi Cougar sa budete tešiť z viditeľne belších zubov a uvidíte, že teraz sa vám bude usmievať oveľa ľahšie a budete to robiť omnoho častejšie.

bieliace pásiky a bezpečnosť bielenia