Otázky a odpovede

Prečítajte si najčastejšie otázky a odpovede k používaniu bieliacich pásikov Cougar DeLuxe:

 

Kedy uvidím prvé výsledky bielenia?

Všeobecne platí, že výraznejší bieliaci efekt si všimnete už po 3-8 dňoch. Je to však individuálne, tak ako každé bielenie zubov. Závisí to od človeka. Každý je iný. Na bieliaci efekt vplýva veľké množstvo rôznych faktorov ako napríklad životospráva, starostlivosť o zuby, vek, genetika, strava a nápoje, (ne)dodržiavania bielej diéty, fajčenie a podobne.

 

Ako dlho budem mať biele zuby?

Aj to je veľmi individuálne a rovnako ako bieliaci efekt, aj jeho výdrž závisí od rovnakých už spomínaných faktorov. Väčšine ľudí vydržia biele zuby približne 5-12 mesiacov. Farbivá sa postupom času znovu usádzajú na povrchu zubov, preto nie je efekt po troch mesiacoch od ukončenia bieliacej kúry rovnako skvelý ako bol hneď po jej dokončení. Opätovné usádzanie farbív však môžete korigovať kvalitnou zubnou starostlivosťou, vhodným stravovaním, vyhýbaním sa farebným nápojom alebo iným zásadám, o ktorých píšeme aj na našom blogu.

 

Ako sa majú správne bieliace pásiky aplikovať?

Podrobný popis aplikácie nájdete v popise produktu. Pásiky si nalepíte gélovou stranu na zuby, ktoré si tesne pred aplikáciou utrite prstom dosucha. Pásik popritláčajte prstom, či nechtom aj do medzizubných priestorov. Zvyšok pásika zahnite dozadu za zuby. Po 30 alebo 60 minútach odlepte pásiky zo zubov a vodou či prípadne aj kefkou zmyte zvyšky gélu zo zubov.

 

Môžem používať pásiky počas tehotenstva?

Všeobecne sa odporúča počas tehotenstva a aj tesne po ňom zuby radšej nebieliť. Je to však len všeobecné odporúčanie a týka sa najmä peroxidového bielenia. Keďže pásiky Cougar neobsahujú peroxid, malo by byť bielenie bezproblémové aj počas tehotenstva. Aby sme sa však držali diplomatického všeobecného odporúčania, musíme vám bielenie zubov počas tehotenstva neodporučiť. Žena môže mať zuby počas tehotenstva chrup oslabený a my na diaľku nevieme či ich práve vy oslabené máte a či ide o nejaké závažné oslabenie. Je to preto opäť veľmi individuálna vec a je na posúdení vášho zubára alebo na vašom vlastnom posúdení ak svoj chrup poznáte dobre.

 

Kedy si mám počas bieliacej kúry umývať zuby?

Zuby si umývajte normálne ráno a večer. Neumývajte ich tesne pred aplikáciou. Umyte si ich ideálne s aspoň 15-minútovým odstupom od aplikácie.

 

Naozaj tieto bieliace pásiky fungujú?

Áno, je to najlepší neperoxidový produkt na domáce bielenie zubov dostupný na trhu. Prečo? Lebo bielia postupne viac dní, sú v kontakte so zubami dlho (30-60 minút počas aplikácie) a teda nejde len o nejaké umytie zubov kedy je látka v kontakte so zubami len a len počas tlaku kefkou na danom jednom mieste. Postupné viacdňové bielenie zabezpečí postupné zosvetľovanie zubov. Neskúšajte zbytočne lacné produkty, ktoré nefungujú. Pásiky Cougar sú účinné a svedčia o tom aj recenzie spokojných zákazníkov.

 

Vybielia mi bieliace pásiky aj plomby, porcelánové zuby alebo korunky?

Nie, pásiky bielia len živé zuby. Umelé materiály sa vybieliť nedajú. Avšak aj z umelých materiálov budú odstránené vonkajšie zafarbenia a preto sa môže zdať, že došlo aj tam k bieliacemu efektu.

 

Sú bieliace pásiky Cougar bezpečné?

Áno, sú absolútne bezpečné a nemajú vám ako uškodiť. Neobsahujú peroxid a preto sú vhodné prakticky pre hocikoho. Ak máte zuby zdravé, budete ich mať rovnako zdravé aj po bielení zubov. Ak ich zdravé nemáte, najprv sa treba postarať o ich zdravie a až potom sa vôbec zamýšľať nad ich bielením.

 

Budem mať počas bielenia citlivé zuby?

Pásiky Cougar sú neperoxidový produkt, preto by sa zvýšená citlivosť zubov počas bielenia nemala objaviť. Sú však typy ľudí, ktorí majú extrémne citlivý chrup, o ktorý možno nebolo doteraz dobre postarané a u takých ľudí môže dôjsť k miernemu zvýšeniu citlivosti zubov. Tento jav však zmizne hneď po dokončení bieliacej kúry.

 

Počas bieliacej kúry sa mi na zuboch objavili biele fľaky. Mám v bielení pokračovať?

Áno, je to žiaduci efekt a znamená to, že bielenie funguje. Fľaky zmiznú možno už hneď po ďalšej aplikácii.

 

Môžem použiť rovnaký použitý pásik ešte raz?

Nemalo by to zmysel. Gél sa už spotreboval pri predošlej aplikácii.

 

Koľko balení bieliacich pásikov môžem použiť za sebou?

Ak máte zdravý chrup, môžete použiť bez problémov aj tri balenia za sebou. Nie je to však potrebné, keďže zuby budete mať biele už po prvom balení.